Tugi
Kõik geellakkidest

Kõik geellakkidest

Ilumaailm on teadnud geellakkidest juba ligi kaheksa aastat, Eesti turule jõudsid esimesed maha sulatatavad värvilised geelid umbes 5-6 aastat tagasi. Tänaseks on geellakid jõudnud peaagu kõikide professionaalide töölauale ja palju kasutatakse neid ka kodustest tingimustes.

Geellakke on nimetatud on väga erinevalt, alates püsilakkidest kuni orgaaniliste või looduslike alternatiivideni küünte kaunistamisel.

Tänaste teadmiste juures tuleks ära unustada sõnad „püsilakk“, „looduslik alternatiiv“ või „orgaaniline toode“, sest need on väga eksitavad. Eksitavalt on jäänud mulje nagu tegemist oleks imelise küünelakiga, mis lihtsalt püsib kaua peal ja on küüntele kasulik. Paraku ei ole võimalik loodusest leida UV lambi all kivistuvat geelilaadset toodet. Geellakid on siiski geelid, mida kantakse küüntele õhukeste kihtidena ning, mis vajavad nagu kõik geelid kivistumiseks UV, LED või CCFL lampi. Ehk sisuliselt on tegemist õhukseste kunstküüntega, kus on vahele jäetud küüne modelleerimise ja pikendamise etapp. Küüned on kaetud õhukese alusgeeliga, kuhu järgmise kihina on peale kantud geellakk ehk värviline geel ja lõpuks veel kattegeel.

Geellakid on saanud ka kunstküünte puhul küünetehnikute suureks lemmikuks tänu oma pakendusele ja mugavale küünele kandmisele. Pintsel on pudeliga kaasas, ei ole vaja peale värvimist puhastada.

Massiline nõudlus püsilaki järgi on tulnud ilmselt arvamusest, et püsilakk on midagi ohutumat kui kunstküüned, tegelikkuses on see vaid sõnademäng, lugedes toodete koostisaineid, selgub, et kõik seda tüüpi geellakid (geelid), ka need, mida nimetatakse looduslikeks või orgaanilisteks sisaldavad ühiseid põhikoostisaineid. Põhikoostisained ehk geeli mass moodustab geelist kuni 70 -80%. Kaubamärgiti erinevad põhikoostisainete vahekorrad ning geeli kivistuma panevad katalüsaatorid ja fotoinitsiaatorid, millest omakorda sõltub kui kaua erinevate firmade geellakid peal püsivad või kui kerge on neid eemaldada.

Vaatamata sellele, et tootjad/valmistajad rõhutavad geellakkide puhul, et see on pigem profi- kui kodutoode, on geellakid levinud ka kodukasutajate seas. Kodune hooldus on võimalik kui eelnevalt on toode endale kaubamärgi esindaja poolt põhjalikult selgeks tehtud, sest geellakid erinevad näiteks peale kandmise või maha võtmise osas. Soovitav oleks läbida toote müüja juures tootekoolitus ja tutvuda kasutamisvideode ja teiste õppematerjalidega.

Olenemata geellakki brandist on oluline teada, et geel ei tohi sattuda nahle, sest kui esineb allergiat, siis tavaliselt geeli kokkupuutel nahaga, mitte küüneplaadiga. Hästi ettevaatlik tuleb olla geellaki eemaldamisel: mahaleotamisel tuleks küüneplaadi ümbrus kreemitada, et kaista nahka geeli lahustava vedeliku eest, mis on kuivatava toimega; ning samas maha viilimisel tuleb olla hästi ettevatlik, et küüneplaadi pealmistele kihtidele liiga ei teeks. Geellaki pealpüsimise tagab korralik küüneplaadi ettevalmistus. Küüneplaadilt peavad olema eemaldatud küünenahad ja rasu.

Geellakid sobivad hästi naturaalsetele küüntele, mis on tugevad ja terved. Nõrkade, õrnade ja kahjustatud küüneplaadiga klientidele soovitame jääda truuks küünelakkidele. Ettevaatlik tuleks olla geellakkide pikaajalisel järjestikusel kasutamisel. Kui klient soovib, et küüsi iga paari nädala tagant uuesti geellakiga kaetaks, siis on juba mõistlikum geellakki mitte täielikult eemaldada, vaid kergelt viilides eemaldada värvigeeli kiht ning uuesti täita alusgeeliga väljakasvanud osa ning seejärel jälle geellakk peale kanda või otsustada juba püsivalt kunstküünte kasuks

Geellaki pideval eemaldamisel (eemaldajad sisaldavad ühe komponendina atsetooni või siis atsetoonile sarnaselt toimivat geeli lahustajat ), samuti lõpuni mahaviilimisel muutub naturaalne küüs tahestahtmata veidi õhemaks. Soovides säilitada oma naturaalse küüne loomulik tugevus ja elastsus, soovitame geellakkide kasutamisel pidada vahet ning teostada korrapärast taastavat maniküüri. Geellakid on kindlasti hea lahendus siis, kui on oluline, et omaküüntel püsiks värv kauem peal -puhkused, komandeeringud, pidulikud üritused.