Tugi
Kuldreeglid küünetehnikutele

Kuldreeglid küünetehnikutele

1. Kliendi käed peavad olema alati terved (et ei oleks küüne- ega nahahaigusi).

2. Enne töö alustamist tuleb kliendi käed kindlasti desinfitseerida.

3. Küünenahkade eemaldamine on vajalik ent tuleb jälgida, et küünevalli ei vigastataks.

4. Naturaalne küüs karestatakse alati pehme viiliga (nat. küünele mõeldud viiliga), kui on küüneplaadil kihistumisi, tuleb need kergelt ära viilida, et geel, liim või muud vahendid kihtide vahele ei sattuks.

5. Materjali peale panemisel tuleb jälgida, et materjal ei satuks vastu küünevalli. Kui see sinna juhuslikult on sattunud, siis tuleb see kindlasti eemaldada, mugavam on seda teha vedelal kujul, kui materjal pole jõudnud kivistuda, sest muidu võib vigastada küünevalle.

6. Küünevallide vigastamise korral on vaja kindlasti kasutada haavadele mõeldud antiseptikut.

7. Klassikalise küüne pikkuse valikul on oluline hinnata naturaalse küüne pikkust. Et naturaalset küünt hoida, ei tohiks vaba serva pikkus olla pikem kui naturaalse küüne osa.

8. Töö käigus puhastatakse küüsi väga hoolikalt ainult küüneharjaga või vastava puhastusvedelikuga. Kindlasti ei tohi vahepeal käsi veega pesta, sest naturaalne küüs või küüneplaadil olev kunstmaterjal imavad vee enda sisse ja liigne niiskus takistavad hiljem toodete küünel püsimist.

9. Töö lõpetatakse küünenahkade õlitamisega. Soovitav on seda kliendil jätkata kuni järgmise hoolduseni.

10. Küünetehniku töövahendid ning töölaud peavad olema alati puhtad ja hooldatud ning desinfitseeritud.

11. Samade töövahendite (harjade, puuriotsikute, nahatangide, viilide jne) korduvkasutamine järgmisel kliendil on keelatud. Vahendid tuleb enne järgmist kasutamist pesta ja/või desinfitseerida (vastavalt nõuetele).

12. Küünetehnik kasutab isikukaitsevahendeid (kindad, maskid või respiraatorid, põlled jne.). Kindaid tuleb iga kliendi puhul kasutada ühekordselt.