Tugi

Akrüültehnoloogia baasil kunstküünte paigaldus, hooldus ja eemaldamine

Antud tehnoloogia on materjalide võrdluses üks tugevamaid. Akrüüliga saab katta nii naturaalseid küüsi kui ehitada šabloonidele.

Akrüültehnoloogia muudab lihtsaks problemaatiliste või keerulisema kujuga küünte korrigeerimise ning võimaldab parandada naturaalseid küüsi.

Oluliseks akrüüli materjali võluks on ka piiramatud võimalused nail art valdkonnas. Pärast akrüüli kasutamise põhitõdede omandamist avaneb uus huvitav lõputute võimaluste maailm akrüülitehnika nail art oskuste omandamisel.

Akrüülitehnoloogia puhul käivitub kivistumise protsess õhu käes kui pulber (polümer) ja vedelik (monomer) liidetakse. Õige konsistentsi saavutamine on kõige olulisem, selle oskuse omandamine osutub õpperperioodi keerulisemaks osaks.

Tänapäeval on saadaval ka lõhnatud akrüülid – kivistumine on natuke aeglasem. Samas on olemas tooted, mille abil on võimalik tugevalõhnaliste monomeeride lõhna vähendada ja aeglasema akrüüli kivistumist kiirendada.

Oma tugeva struktuuri tõttu võib akrüülotehnoloogia ohustada õrna küüneplaati ehk küüne vaba serva all olevat hyponychium´i. Seetõttu ei sobi see nõrgma küünega klientidele.

Materjalid

Tänapäeva akrüülitehnoloogias kasutatakse väga palju erinevaid materjale. Turul on palju erinevaid akrüüli pulbreid ja vedelikke. Erinevad vedelikud toimivad kas kiiremini või aeglasemalt kuivavatena ning pulbritel on suur vahe, olles suurema teraga või siidjalt kergema struktuuriga. Samuti on olemas camouflage akrüülid, mille abil on lihtne väikse küüneplaadi pinda visuaalselt suurendada või siis küüneplaadil esinevaid defekte varjata.

Programm

Koolitus koosneb kuuest õppepäevast, millest kolmel päeval teeme paigaldusi ja ülejäänud päevadel hooldame õpilase poolt paigaldatud küüsi. Täiendavalt soovitame õppepäevade vahelisel ajal iseseisvalt koolitusel õpitut kodus praktiseerida, et saavutada maksimaalne pädevus. Kodus tekkinud küsimused ja probleemid arutatakse jooksvalt järgneval koolituspäeval õpetajaga koos läbi ja parandatakse tekkinud vead.

Meie õppekava näeb akrüülitehnoloogia koolituse juures ette erienevaid paigaldamise tehnikaid:

 • küünte ülesehitamine šabloonidele;
 • erienevate küünekujude ja pikkuste praktiseerimist;
 • õige küünekuju saavutamine, kus jälgitakse C- ja D- kurvi reegleid;
 • oma küünte tugevdamine ilma pikendamiseta (kui mannekeeni küüned seda võimaldavad);
 • prantsuse maniküür;
 • värviliste akrüüldie kasutamine.

KONTROLLTÖÖ:

Peale mooduli õppepäevade läbimist paigaldab õpilane seitsmendal päeval kontrolltööna iseseisvalt kunstküüned mannekeenile, kus hinnatakse:

 • töölaua ettevalmistust ja isikukaitsevahendite kasutamist
 • kliendi käte ettevalmistamist
 • materjalide õiges järjekorras kasutamist
 • õigeid töövõtteid
 • töö puhutust ja korrektsust
 • kuju korrektsust
 • üldist tulemust

Kui õpilane sooritab tehtud töö positiivsele tulemusele, väljastab Mereneid Koolituskeskus TÕENDI, mis kinnitab antud mooduli läbimist.

Mitterahuldava tulemuse korral väljastame ettevõtte ametliku teatise läbitud mooduli(te) kohta ja anname võimaluse sooritada kontrolltöö mõne aja pärast uuesti.

Meie akrüülikoolituse eesmärk on eelkõige, et õpilane õpiks looma ilusaid akrüülküüsi järgides kõiki sanitaar- ja hügieenireegleid. Samatähtis on ka, et lõpetanud suudaksid orienteeruda laias toodete valikus, osates valida igale kliendile sobiliku toote.